Prodej nemovitostí

Prodej nemovitosti s hypotékou

Ocitli jste se v situaci, kdy jste nuceni prodat svou nemovitost, na kterou máte hypotéku. Pokud ano, pak pro uskutečnění takovéto transakce je nutné si promyslet, jaký je důvod prodeje. Možná potřebujete získat hotovost, nebo se možná chystáte koupit jinou nemovitost nebo případně řešíte jinou životní situaci (rozvod, dědictví či jiné majetkové vypořádání). Pokud máte hypotéku od banky, je velice důležité, jakou máte fixační dobu úroku.

Fixační doba úroku pro bankovní ústav znamená povinnost zachovat smluvenou výši úroku, a tudíž není možnost, aby se změnily úvěrové podmínky, popř. jednorázové splacení. Je tady velmi důležitá odpověď na dotaz „co bude následovat po prodeji“. Pokud prodáváte nemovitost za účelem zisku finanční hotovosti, existuje zde možnost, že se dohodnete s budoucím kupujícím o tzv. převzetí dluhu.

Pokud byt prodáváte z důvodu, že chcete koupit novou nemovitost, existuje možnost, že se zástava převede na novou nemovitost, tzn., že se vymění objekt zástavy. Je nutné počítat s náklady navíc a také administrativní náročnost je větší při prodeji nemovitosti s hypotékou. V případě, že potřebujete pomoci či poradit, jak s danou administrativou, tak i s prodejem nemovitostí s hypotékou, kontaktujte nás prostřednictvím kontaktního formuláře.